Jubileusz 150-lecia Szkoły Podstawowej w Rokietnicy. Ogłoszenie organizatorów obchodów.

W czerwcu informowaliśmy o planowanym uczczeniu 150-lecia istnienia naszej Szkoły. Organizacji obchodów podjęli się Dyrekcja i Rada Rodziców naszej szacownej Jubilatki.  To wyjątkowe wydarzenie będzie świętem Szkoły, a przede wszystkim świętem wielkiej rzeszy Absolwentów oraz byłych i obecnych pedagogów i pracowników naszej placówki. Będzie też okazją do przypomnienia dziejów szkolnictwa w Rokietnicy oraz sylwetek mieszkańców i nauczycieli szczególnie zasłużonych dla powstania i rozwoju Szkoły. Dla starszych i młodszych mieszkańców i rodaków rokietnickich będzie okazją do wzruszających spotkań po latach, wspomnień oraz odnowienia młodzieńczych przyjaźni.

PLANOWANY PROGRAM  OBCHODÓW:

Uroczystości rocznicowe odbędą się w sobotę 31 maja 2025 r.

10.00 – Msza Św. w Kościele Parafialnym pw. św. Mikołaja Biskupa i Matki Bożej Częstochowskiej

-przejście przed budynek Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy, odsłonięcie i poświęcenie okolicznościowej tablicy

10.30-  program artystyczny w hali sportowej SP w Rokietnicy w wykonaniu uczniów szkoły

-zwiedzanie szkoły i spotkania absolwentów poszczególnych roczników w klasach

(w zależności od liczby uczestników i ilości roczników).

18.00-  Bal Absolwentów w restauracji  Jaśminowy Dwór.

Zainteresowani Absolwenci proszeni są o zgłaszanie swojego udziału w obchodach jubileuszu na adres e-mailowy szkoły: gimrokietnica1@poczta.onet.pl  z podaniem imienia i nazwiska (nazwiska panieńskiego) oraz roku ukończenia Szkoły Podstawowej (Gimnazjum w Rokietnicy w okresie 2002-2019).

Termin zgłaszania deklaracji uczestnictwa upływa 31.12.2024 r.

Absolwenci, którzy deklarują udział w Balu Absolwentów proszeni są o wpłatę kwoty  280,- zł  na konto nr 38 9091 0009 2002 2007 3916 0001.

W trakcie uroczystości jubileuszowych będzie możliwość zakupu okolicznościowego albumu zawierającego historię szkolnictwa w Rokietnicy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Absolwentów do udziału w jubileuszowych obchodach. Ponawiamy prośbę o dzielenie się z organizatorami fotografiami, pamiątkami i wspomnieniami związanymi z Waszą szkolną edukacją. Wyeksponujemy je podczas jubileuszowego zjazdu. Prosimy o przekazywanie pamiątek - eksponatów do szkolnej Izby Pamięci. Podwoje naszej szkoły są dla wszystkich otwarte przez cały rok, a szczególnie teraz podczas przygotowań do Jubileuszu i Zjazdu Absolwentów.

Współczesną szkołę w Rokietnicy przedstawia załączona prezentacja multimedialna.