Wycieczka do Bałtowa

Dnia  11  czerwca  uczniowie klas III - VIII wraz z wychowawcami  wyruszyli na jednodniową wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE.

Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani i zmęczeni okazało się, że było warto. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku.

Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Park ten położony jest w widłach starorzecza rzeki Kamiennej na „Źródlanej Wyspie”. Otoczony dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem.

Głównym celem  wycieczki  było zwiedzanie zwierzyńca, dolnego i górnego. W dolnej części dzieci oglądały wiele gatunków ptaków zarówno pochodzących z naszego kraju, jak również tych egzotycznych oraz ssaki takie jak: osły, kozy, szopy, małpy, skunksy.
Górną część zwierzyńca zwiedzaliśmy jadąc pomarańczowym amerykańskim autobusem po sektorach zamieszkałych przez wielbłądy, lamy, strusie, owce, jelenie, dziki itp. Ogromne wrażenie robiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1 i rozmieszczone wzdłuż ścieżki dydaktycznej Jurajskiego parku. Całość trasy parku wyposażona jest w tablice informacyjne dotyczące okresów geologicznych jak również opisy cech charakterystycznych wystawionych modeli dinozaurów.

Naszą kolejną atrakcją był  Park Miniatur. Nie sposób zobaczyć wszystkie najważniejsze polskie zabytki  w czasie  jednej wycieczki.  Podczas spaceru po ,,Polsce w Miniaturze”, mogliśmy podziwiać kopie zabytków z całej Polski odwzorowanych z maksymalną precyzją takich jak: zamki, pałace i inne charakterystyczne budowle z czasów świetności naszego kraju. Następnie wszyscy udaliśmy się do magicznego miejsca - Sabatówki. Przekraczając jej bramę przenieśliśmy się w świat, wiedźm, czarownic i białej magii.

Niemałą atrakcją był jurajski plac zabaw, na którym można było również świetnie pobawić się na statku pirackim, kolejce górskiej, karuzeli oraz zjeżdżając na zjeżdżalniach.                                 Do domu dzieciaki wracaliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z wrażeń, jakie przyniosła im wycieczka w świat dinozaurów.

Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w sklepie z pamiątkami.
Z Kariny Dinozaurów wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

Była to wspaniała i niezapomniana przygoda.