Jubileusz 150.lecia Szkoły Podstawowej w Rokietnicy.

„Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło” - C. K. Norwid.

W roku 2025 Szkoła  Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokietnicy będzie świętować jubileusz 150.lecia swojego istnienia. Będzie to wyjątkowy czas dla uczniów i pracowników placówki, ale przede wszystkim dla absolwentów i pedagogów, którzy w niej pracowali.

Dyrektor Anna Żołyniak zwraca się do absolwentów rokietnickiej szkoły wszystkich roczników. To właśnie Wy, drodzy Absolwenci wystąpicie w głównej roli. Będzie to czas dla Was. Czas spotkań i wspominania. „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”.

Zwracamy się do Was z prośbą o dzielenie się fotografiami, pamiątkami i wspomnieniami, związanymi z Waszą szkolną edukacją, które wyeksponujemy podczas jubileuszowego zjazdu. Prosimy o przekazywanie pamiątek - eksponatów do szkolnej Izby Pamięci. Współczesną szkołę przedstawia załączona prezentacja multimedialna, przygotowana przez nauczycieli Bożenę Lotycz i Magdalenę Czado oraz tegorocznego absolwenta Wojtka Gawła.

Podwoje naszej szkoły są dla wszystkich przez cały rok otwarte, a szczególnie podczas przygotowań do Jubileuszu i Zjazdu Absolwentów.

Dyrektor A. Żołyniak już dziś zaprasza wszystkich Absolwentów Szkoły na to miłe i refleksyjne spotkanie po latach. Od września 2024 roku ruszają zapisy Absolwentów wszystkich roczników chcących wziąć udział w świętowaniu. Zostanie powołany Komitet Obchodów Jubileuszu. Wszelkie  sugestie i propozycje z Waszej strony są mile widziane.

W maju 2025 roku zaplanowane są uroczyste obchody. Po części oficjalnej i klasowych spotkaniach planowany jest Bal Absolwentów w Jaśminowym Dworze w Rokietnicy.