Święto Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2024r.  w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apel przygotowali uczniowie klasy 4 i 5 pod kierunkiem wychowawców – p. Anny Jabłońskiej, p. Magdaleny Dyl oraz p. Anny Pałys. Publiczność została zaproszona do udziału w żywej lekcji historii, która przeniosła nas w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia, związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

Dzięki tej żywej lekcji historii data 3 maja 1791 roku już dla nikogo nie powinna być pustą, nic nieznaczącą datą. Świat idzie z postępem - komputer, Internet, nowoczesne technologie ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu! A konstytucja majowa do takich narodowych skarbów należy! I choć obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, bo na dłużej nie pozwoliła Rosja, dokonując rozbioru Polski, konstytucja majowa miała jednak olbrzymie znaczenie. Była drugą na świecie a pierwszą w Europie konstytucją.

Całą uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły barwy narodowe  i przygotowana dekoracja.

Mamy nadzieję, że dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii  i patriotyzmu.