Sukcesy naszych uczniów w powiatowym konkursie matematycznym „Mali Giganci Matematyki”

24 kwietnia 2024 roku odbył się powiatowy konkurs matematyczny „Mali Giganci Matematyki”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu. Konkurs dedykowany był uczniom klas III szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności oraz poszerzanie wiadomości matematycznych, kształtowanie postaw twórczych, rozwijanie pomysłowości w myśleniu i działaniu. Udział w konkursach daje możliwość samodzielnego, logicznego myślenia, rozwija zdolności i zainteresowania uczniów, a także przygotowuje ich do dalszej edukacji matematycznej.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 20 maja. Nasza reprezentacja osiągnęła duży sukces:

- Jakub Prochownik – I miejsce

- Kinga Babicz – wyróżnienie

- Luiza Prawecka – wyróżnienie

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.