Zajęcia z pierwszej pomocy w klasie IV

W dniu 19 kwietnia uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z zakresu udzielania "Pierwszej Pomocy", które przeprowadziła dla nich pielęgniarka- Pani Beata Lichota. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo należy reagować i zachować się w sytuacjach zagrożenia życia. Poznali najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy, takie jak sprawdzenie bezpieczeństwa poszkodowanego i swojego, ocenienie stanu poszkodowanego oraz jego przytomności; udrożnienie dróg oddechowych oraz wezwanie służb ratunkowych. Poznaną wiedzę uczniowie mieli okazję sprawdzić w części pokazowej zajęć, podczas ćwiczeń na fantomie. Dla wielu z nich było to nowe doświadczenie. Na własnym przykładzie mogli zobaczyć jak wygląda ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Na odważnego ochotnika zgłosił się Jakub, który chętnie pełnił rolę aktora. Uczniowie w części zajęć praktycznych ćwiczyli umiejętności prawidłowego zakładania opatrunków przy pomocy bandaży. Zajęcia miały charakter edukacyjno-profilaktyczny i w zupełności spełniły swoją rolę.