ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA

17 kwietnia obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA. Z tej okazji Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu miała zaszczyt zorganizować wyjątkowy projekt jakim był KONKURS MATEMATYCZNY. Dedykowany był on dla uczniów klas III szkół podstawowych z terenu Jarosławia i okolic.

Celem tego wydarzenia było:

- rozwijanie zainteresowań matematycznych,

- promowanie współpracy przy rozwiązywaniu matematycznych problemów,

- zachęcanie uczniów do twórczego i kreatywnego myślenia,

- promowanie zajęć praktycznych dotyczących zagadnień geometrycznych.

Konkurs objęty był honorowym patronatem:

- Rektora PANS

- Burmistrza Miasta Jarosławia

- MENSA Polska

- Polskiego Towarzystwa Matematycznego

- patronaty medialne.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci. Nasza szkoła była reprezentowana  przez dwa  trzyosobowe zespoły w składzie:

1. zespół: Luiza Prawecka, Aleksandra Bała, Jakub Prochownik.
  2. zespół: Kinga Babicz, Mikołaj Kapłon, Martyna Bała.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zapałem rozwiązywali zadania konkursowe współpracując w swoich zespołach,. Po zakończeniu części głównej, mieli okazję wziąć udział w grach planszowych, co pozwoliło im na nawiązanie nowych znajomości i podzielenie się spostrzeżeniami. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę zdobywając doświadczenie i umiejętności współpracy w grupie. Serdecznie gratulujemy im godnej postawy i życzymy sukcesów w przyszłości.