Spotkanie ze strażakami

1. 04. 2024 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokietnicy. Panowie Waldemar Kapłon i Józef Gaweł opowiedzieli przedszkolakom o roli straży pożarnej i zadaniach jakie wykonuje. Strażacy przypomnieli numery alarmowe, opowiedzieli w jaki sposób należy prawidłowo wezwać pomoc, a także jak unikać niebezpieczeństw. Panowie pokazali jak działa syrena alarmowa, a następnie zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, w którym każdy przedszkolak mógł usiąść. Dzieci mogły też obejrzeć remizę i przymierzyć umundurowanie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą widoczne, a tym samym bezpieczne w czasie codziennych spacerów. W podziękowaniu za ciekawe i pouczające spotkanie maluchy wręczyły strażakom własnoręcznie wykonaną książkę o straży i kwiaty, a także złożyły życzenia z okazji obchodzonego 4. maja Dnia Strażaka.

Życzymy wszystkim Druhnom i Druhom opieki patrona strażaków św. Floriana, bezpiecznych powrotów z akcji, satysfakcji z pracy i społecznego uznania, zgodnie z mottem – „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.