"Dzieci sieci" - spektakl profilaktyczny

W dniu 15 kwietnia uczniowie klasy IV, V i VI pod opieką wychowawców p. A. Jabłońskiej, Pani M. Dyl, Pani E. Koprowicz i Pani H. Stefanowicz udali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na spektakl teatralny pt. "Dzieci sieci" przygotowany i przedstawiony przez aktorów Teatru Profilaktycznego "Alert" z Wrocławia. Na deskach przemyskiego teatru obecna młodzież Szkoły Podstawowej w Rokietnicy, obejrzała historię młodego pokolenia, dla których "życie w sieci" jest normą i nieodłączną częścią ich życia, lecz jakże niebezpieczną, gdy przekracza się granice szacunku i ciekawości, które nie mają pokrycia w zasadach bezpiecznego korzystania z sieci. Aktorzy wrocławskiego Teatru "Alert" w sposób intrygujący i ciekawy, używając młodzieżowego slangu przybliżyli zebranym widzom tematykę cyberzagrożeń. Podczas spektaklu "Dzieci sieci" uczniowie zostali uwrażliwieni na czyhające niebezpieczeństwa w internecie oraz poznali rodzaje cyberzagrożeń, jak: cyberbulling (prześladowanie innych osób w mediach społecznościowych); stalking czy kradzież tożsamości w sieci. Spektakl został pozytywnie odebrany przez młodzież naszej szkoły, która po zakończonym przedstawieniu wyszła z sali teatralnej z zadowoleniem.