Tydzień zdrowia w przedszkolu

Jak ważne jest zdrowie, jak o nie powinniśmy dbać i co nam w tym pomaga- na te pytania starały się odpowiedzieć przedszkolaki. Na początku marca mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, ubraniu odpowiednim do pogody, ruchu, wizytach u lekarza i dentysty.

Przedszkolaki z naszej szkoły biorą udział w projekcie edukacyjnym „Czyściochowa Akademia”, którego celem jest popularyzacja higieny osobistej wśród najmłodszych oraz promowanie zdrowych nawyków. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak ważne jest mycie rąk, włosów i zębów, jak często trzeba to robić. Kształtowały też umiejętność dbania o porządek w łazience. W nauce i zabawie  towarzyszyli dzieciom weseli bohaterowie programu: piesek Łapson, świnka Zakatarzynka, królik Higienek, którzy w przystępny sposób przekazywali cenną wiedzę z zakresu higieny.

7 marca 2024 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła higienistka, pani Beata Lichota, która opowiedziała o swojej pracy oraz o tym jak dbać o zdrowie. Wspólnie sprawdziliśmy, jak wygląda piramida żywienia, jakie produkty warto jeść, a których należy unikać. Dzieci dowiedziały się jak ważne są ruch i picie dużej ilości wody. Pani higienistka zaprezentowała postawy i zachowania służące zdrowiu, przeprowadziła poranną gimnastykę, mówiła o profilaktyce wad postawy oraz o korzystnych dla organizmu dziecka formach spędzania wolnego czasu.

Za spotkanie i cenne wskazówki bardzo dziękujemy.