Przedszkolaki poznają wielkanocne tradycje

Tuż przed Wielkanocą, dzieci z oddziałów przedszkolnych poznawały zwyczaje związane z obchodami tych najważniejszych w roku świąt.

21 marca dzieci spotkały się w świetlicy wiejskiej z paniami Jolantą Naporą i Martą Owsik ze Stowarzyszenia Kobiet w Rokietnicy. Przedszkolaki miały okazję poznać tradycje wielkanocne, panie opowiedziały o przygotowywaniu pisanek, potrawach
i wypiekach, z których słynie polska kuchnia. Maluchy otrzymały też babeczki wielkanocne i kwiaty z krepiny, którymi ozdobią swoje wielkanocne koszyczki. Dzieci miały też okazję obejrzeć z bliska palmę wielkanocną, wykonaną przez Stowarzyszenie, która jak co roku, została poświęcona w parafialnym kościele. Przedszkolaki dowiedziały się jaka jest jej symbolika, z czego została zrobiona, jak długo była wykonywana i ile mierzy.

W tym dniu przedszkolaki obejrzały też ozdoby wielkanocne na kiermaszu zorganizowanym przez panie z domu seniora „Pogodny Senior” w Czelatycach.

W podziękowaniu za wizytę, miło spędzony czas, krzewienie kultury i podtrzymywanie tradycji, przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane kartki wielkanocne i złożyły świąteczne życzenia.

W tym tygodniu w naszym przedszkolu pojawiły się też koszyczki przyniesione przez dzieci, których zawartość była wnikliwie analizowana. Maluchy wykonywały pisanki różnymi technikami oraz kartki świąteczne. Zaś w środę 27 marca, przedszkolaki zasiadły przy odświętnym stole, składały sobie życzenia i kosztowały tradycyjnych wielkanocnych przysmaków przygotowanych przez rodziców.