Ogólnopolska akcja ,,BohaterON” zakończona.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokietnicy po raz kolejny wzięła  udział w akcji ,,Bohateron - włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, rekomendowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Lekcje przeprowadzone były wg scenariuszy zaproponowanych przez organizatora. Została też przygotowana przez uczniów gazetka tematyczna.

Uczniowie kl. VIII mieli możliwość spotkać się z przewodnikiem w Muzeum Powstania Warszawskiego. P. dr Mirosław Czado wygłosił wykład o Powstaniu Warszawskim i pracy Muzeum Powstania Warszawskiego, o czym informowaliśmy już wcześniej na tej stronie.

Udział w ogólnopolskiej akcji kształtuje u młodzieży postawy patriotyczne i szacunek do bohaterskich kart historii naszej Ojczyzny i Narodu.