„Żywe obrazy” mistrza Jana Matejki – rozstrzygnięcie konkursu

W związku z obchodami „Roku Jana Matejki” w naszej szkole odbył się konkurs historyczno-fotograficzny pt. „Żywe obrazy” mistrza Jana Matejki”, w którym uczniowie mogli wcielić się w wybrane postaci z obrazów jednego z najwybitniejszych polskich malarzy. Konkurs zorganizowały p. Bożena Lotycz oraz p. Magdalena Czado.
Na konkurs nadesłano :
2 prace grupowe :

I grupa w składzie Milena Malec, Milena Wota i Oliwier Malec odwzorowała fragment obrazu pt. „Portret czworga dzieci artysty” z 1879 r.
II grupa w składzie Martyna Kijanka i Marlena Karuś zaprezentowały obraz pt. „Portret Zdzisława i Bolesława Włodków jako dzieci” z 1862r.
oraz jedną pracę indywidualną wykonaną przez Tomasza Winiarza, który wcielił się w postać samego Jana Matejki z obrazu pt. „ Autoportret” z 1892 r.

Uczniowie, którzy podjęli się przygotowania konkursowej fotografii wykazali się kreatywnością w przygotowaniu strojów i scenografii. Wszyscy starali się także poprzez przybranie odpowiedniej pozy jak najwierniej odzwierciedlić malarski oryginał. Nadesłane prace były bardzo ciekawe i pomysłowe. Zwycięską pracą okazała się fotografia nadesłana przez ucznia kl. VIII, Tomasza Winiarza.
Podczas świątecznego apelu dnia 21 grudnia 2023 roku p. Dyrektor Anna Żołyniak wręczyła nagrody uczestnikom konkursu. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za interesujące zaprezentowanie znanych obrazów Jana Matejki oraz gratulujemy wyobraźni.

Do fotorelacji wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.