Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny EDI

Z okazji roku Mikołaja Kopernika chętni uczniowie klasy VII – ej i VIII – ej wzięli udział w ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym EDI, który został przeprowadzony 29 listopada 2023r. Celem konkursu było pogłębianie wśród młodzieży zagadnień związanych z patronem roku oraz wiedzy o astronomii, nauce przyrodniczej zajmującej się badaniem ciał niebieskich oraz zjawisk zachodzących we Wszechświecie. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się się z 30 pytań i przyporządkowanych do nich czterech wariantów odpowiedzi, z których co najmniej jeden był prawidłowy. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczestnik mógł otrzymać 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź -1 punkt. Nieudzielenie odpowiedzi na dane pytanie sprawiało, że zawodnik otrzymał 0 punktów.

Zadania konkursowe dotyczyły osoby Mikołaja Kopernika – jego życia oraz przedmiotu działalności, czyli zagadnień astronomicznych. Konkurs traktował powyższe zagadnienia w sposób holistyczny, czyli wymagał od uczestników ogólnej znajomości czasów, w których żył i tworzył Mikołaj Kopernik, miejsc związanych z jego życiem oraz zagadnień współczesnych dotyczących badania i poznawania wszechświata, m.in. ruchów Ziemi i ich skutków. Uczennice klasy siódmej dodatkowo wykonały gazetkę tematyczną związaną z konkursem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone w styczniu.