Odwiedziny uczniów Szkoły Podstawowej w Tapinie

Odwiedziny uczniów  Szkoły Podstawowej  w Tapinie

4 grudnia 2023r. odwiedzili nas uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie z wychowawcą p. Anetą Nowak.

Nasi goście zwiedzili Szkolną Izbę Pamięci, gdzie zapoznali się ze zbiorami muzealnymi dotyczącymi historii lokalnej.

Wysłuchali informacji dotyczących  powstania takiego szkolnego muzeum oraz poznali kolejne pomieszczenia i tematykę zgromadzonych ekspozycji.                                           Z dużym zainteresowaniem oglądali zgromadzone w Izbie eksponaty. Mieli dużą frajdę z możliwości zapoznania się z budową i działaniem klasycznego telefonu z tarczą do wybierania numerów. Świetnie poradzili sobie z rozpoznawaniem dawnych sprzętów gospodarstwa domowego oraz z tym, do czego służyły i jak działały.

Siedząc w ławkach szkolnych z ubiegłego wieku oglądali szkolne kroniki. Rozpoznawali na fotografiach swoich rodziców i znajomych z czasów, gdy uczęszczali oni do gimnazjum.

Z wielkim pietyzmem wpisali się do Księgi Pamiątkowej.

Następnie, kierując się do Gminnej Biblioteki, wstąpili do szkolnego radiowęzła. Zainteresowało ich wyposażenie szkolnego radia i praca naszych radiowców.

Wizyta gości z Tapina przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

Do fotorelacji podczas spotkania wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.