Wyjazd do teatru

20 listopada  uczennice i uczniowie z klasy VII i VIII wraz z panią dyrektor - Anną Żołyniak oraz nauczycielkami: p. Lidią Kapłon, p. Magdaleną Czado i p. Anną Pałys w Centrum Kulturalnym w Przemyślu obejrzeli „baśniowy kryminał” pt. „Balladyna” w wykonaniu aktorów z teatru edukacyjnego.  Uczniowie przypomnieli sobie treść tragedii J. Słowackiego, w którym główna bohaterka dąży do władzy za wszelką cenę.   Zanim uczniowie wraz z opiekunami zasiedli ma widowni, aby obejrzeć spektakl,  mieli możliwość spotkania w szkole policealnej i w sądzie w ramach preorientacji zawodowej, która ma na celu wspieranie uczniów w procesie przygotowania ich do świadomego i samodzielnego wyboru kolejnego etapu kształcenia i zawodu.

Ósmoklasiści z opiekunami  udali się do Sądu Okręgowego w Przemyślu i zapoznali się z architekturą modernistyczną tego budynku. Następnie zasiedli w ławach w sali rozpraw i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali  prelekcji sędziego o odpowiedzialności karnej, o tym jak często wiek sprawcy decyduje   o poniesienia przez daną osobę konsekwencji określonych w prawie za konkretne przestępstwo lub wykroczenie.

Siódmoklasiści udali się do Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu na warsztaty, w trakcie których mogli sami wykonać krem do rąk metodą apteczną . W ramach preorientacji zawodowej zapoznali się z bazą i ofertą szkoleniową placówki. Poznali szeroką gamę zawodów promedycznych tj.:  technik farmaceutyczny, kosmetyczka, masażysta, terapeuta zajęciowy, asystentka stomatologiczna, asystent osoby niepełnosprawnej czy opiekunka dziecięca, które oferuje szkoła.

Ostatnim punktem wyjazdu było integracyjne, międzyklasowe spotkanie w MC Donaldzie, podczas którego uczniowie chętnie napili się herbatki zimowej i zjedli „słynnego” drwala.