DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada nie jest przypadkową datą. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki - misia.

Z tej okazji 24.11.2023r. w oddziałach przedszkolnych 0, P1, P2 pojawiły się ulubione misie naszych podopiecznych. Dzieci przez cały dzień bawiły się misiami, opowiadały o swoich przytulankach, z nimi ćwiczyły i tańczyły, śpiewały im piosenki, o nich były czytane bajki. Przedszkolaki odwiedziły też Bibliotekę Komunalną w Rokietnicy, gdzie pani kierownik Magdalena Horbowy przedstawiła historię pluszowego misia oraz zaprezentowała bohaterów dziecięcych bajek: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Paddingtona i Misia Coralgola. Tego dnia każdy przedszkolak otrzymał dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz słodką, misiową przekąskę.

Historia pluszowego misia

W listopadzie 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore “Teddy” Roosevelt, podczas polowania, zlitował się nad małym niedźwiedziem i kazał puścić go wolno. Wydarzenie to zostało zilustrowane i opisane w gazecie. Rysunek ten stał się inspiracją dla producenta zabawek, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta, rozpoczął produkcję pluszowych misiów o nazwie Teddy. Miś zyskał ogromną popularność wśród dzieci na cały i do dzisiaj polski pluszowy miś, to dla mieszkańców zza oceanu „Teddy’s Bear”.

Dlaczego pluszaki są tak ważne w rozwoju dziecka?

• uczą odpowiedzialności i troski
  • pomagają przełamać lęki u dziecka
  • przytulanie misiów działa uspokajająco
  • wspierają budowanie relacji międzyludzkich
  • pobudzają wyobraźnię

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.