Spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Pruchniku

4 października dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 uczestniczyły w spotkaniu z policjantami z Komisariatu Policji w Pruchniku. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Panowie, przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię.

Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami oraz wykazały się sporą wiedzą na temat zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Najwięcej emocji wśród dzieci wzbudził policyjny sprzęt oraz możliwość wejścia do radiowozu.

Dziękujemy serdecznie panom policjantom za spotkanie i cenną lekcję.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.