Spotkanie z pielęgniarką

W ubiegłym tygodniu klasy I – III odwiedziła Pani pielęgniarka pani  B. Lichota, która współpracuje z naszą szkołą. Podczas spotkania nasz gość opowiedział uczniom jak należy dbać o zdrowie i jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu dla każdego z nas.

Pani pielęgniarka poruszył na spotkaniu temat  o szkodliwym działaniu energetyków na zdrowie dzieci, opowiedziała jakie składniki zawierają energetyki i co dzieje się w naszym organizmie po wypiciu tego napoju.

Pani pielęgniarka opowiedziała także dzieciom o roli szczepień i o pozytywnym ich wpływie na nasze zdrowie.

Kolejnym ważnym tematem,  który poruszył nasz gość na spotkaniu były choroby zakaźne. Nasz ekspert podał uczniom kilka wskazówek, dzięki którym zmniejszamy ryzyko zakażenia się.

Pani pielęgniarka w bardzo prosty, przystępny sposób przedstawiła powyższe zagadnienia. Serdecznie dziękujemy Pani pielęgniarce za wizytę i omówienie z dziećmi tych wszystkich ważnych dla uczniów zagadnień.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.