Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Stalowej Woli

27 września odbył się pierwszy Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci  na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Dzieci rywalizowały  w konkurencjach lekkoatletycznych tj.: bieg na 60m, bieg na 600m, bieg na 1000m, skok w dal i wzwyż oraz rzut piłeczka palantową .  Ponieważ była to pierwsza impreza tej rangi  roku szkolnym 2023/2024, oficjalnie zainaugurowano na niej Sportowy Rok Szkolny 2023/2024.

W imprezie udział wzięli:

• p. Ewa Draus - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
  • p. Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie,
  • p. Janusz Zarzeczny - Starosta Stalowowolski,
  • p. Dariusz Abramuk - Sekretarz Generalny Szkolnego Związku Sportowego,
  • p. Magdalena Wrońska-Bulec - Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia UM Stalowa Wola,
  • p. Grzegorz Domański - dyrektor MOSiR Stalowa Wola,
  • p. Stanisław Anioł - honorowy prezes KKL "Stal" Stalowa Wola,
  • blisko 500 młodych zawodniczek i zawodników z 25 powiatów województwa podkarpackiego,
  • nauczyciele,
  • sędziowie,
  • kibice.

Flagę Szkolnego Związku Sportowego wniósł poczet flagowy złożony z zawodników KKL "Stal" Stalowa Wola.

Oficjalnej inauguracji dokonała p. Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty oraz              p. Marszałek Ewa Draus.

Apel Olimpijski odczytał p. Jakub Krasowski - skoczek wzwyż, medalista Mistrzostw Polski Juniorów, członek Kadry Narodowej PZLA.

Ślubowania:

• w imieniu zawodników złożyła - Kornelia Butryn - lekkoatletka KKL "Stal" Stalowa Wola
  • w imieniu sędziów - p. Ryszard Kądziołka - Sędzia Związkowy PZLA
  • w imieniu nauczycieli - p. Monika Kłosowska - nauczyciel wf.

Impreza składała się z dwóch części sportowej i rekreacyjnej.

W części sportowej odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym Mistrzostwa Województwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Dzieci.

Oprócz zawodów sportowych można było skorzystać z dodatkowych atrakcji:

• STREFA REKREACJI:
    • konkursy w miasteczku lekkoatletycznym,
  • STREFA ZABAWY:
    • tor przeszkód vipeout, zjeżdżalnia, eurobungi, walec wodny, zorbing, mega piłkarzyki, bramka celnościowa,
  • STREFA WIEDZY:
    • konkurs wiedzy o tematyce olimpijskiej /sportowej,
  • STREFA ZDROWIA:
    • „sprawdź swój stan zdrowia” – pomiary tętna, ciśnienia, cukru we krwi, itp.,
    • konsultacje dietetyka wraz z analizą składu ciała,
    • pokazy i warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej,
    • degustacja zdrowej żywności.

Całość odbyła się w ramach Festynu "RODZINNA STREFA AKTYWNOŚCI" sfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szkołę Podstawową im . Jana Pawła II w Rokietnicy reprezentowali w zawodach wojewódzkich uczniowie klasy szóstej: Kamil Kapłon i Kacper Leja. Chłopcy startowali w skoku w dal. Wprawdzie nie udało się im stanąć na podium, ale już sam udział  w imprezie tej rangi był dla nich dużym osiągnięciem.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.