Dzień Jabłka w oddziałach P1 i P2

28 września przedszkolaki z oddziałów P1 i P2 obchodziły „Dzień Jabłka”. Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do jedzenia owoców. Dzieci poznały wartość odżywczą jabłek, ich rolę dla zdrowia i urody.  Dowiedziały się skąd biorą się jabłka, jakie są ich odmiany, w jakich postaciach najczęściej je spożywamy, że najzdrowsze są zjadane ze skórką, a przed jedzeniem należy je zawsze umyć. Jabłka stały się podstawą działań matematycznych: były liczone, dodawane i odejmowane, szeregowane i ważone. Nie zabrakło zabaw zręcznościowych, prac plastycznych, piosenek ani wierszy, których głównym bohaterem było jabłko.  Największe jabłkowe łasuchy miały tego dnia okazję skosztować wykonanego w przedszkolu jabłkowego musu.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.