,,Narodowe Czytanie 2023” po raz dwunasty.

Wzorem ubiegłych lat zespół szkolnego radiowęzła z opiekunem p. Bożeną Lotycz, w odpowiedzi na zaproszenie Pary Prezydenckiej, zorganizował akcję „Narodowe Czytanie”.
W  tym roku w  ramach 12-ej odsłony Narodowego Czytania wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Powieści należącej do klasyki literatury narodowej, w którym autorka przedstawiła wspaniałą panoramę rodzinnych nadniemeńskich Kresów, przybliżyła folklor i szlacheckie zwyczaje, ale przede wszystkim przywołała piękną i tragiczną historię Rzeczypospolitej. Przypomniała ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca w legendzie i we wspomnieniach bohaterów książki, jako symbol i fundament narodowej jedności i pamięci.

Dyrektor Szkoły p. Anna Żołyniak wraz z radiowcami: Marylą Karpińską i Szymonem Prochownikiem, wcielającymi się w postaci Justyny Orzelskiej i Jana Bohatyrowicza, Faustyną Karpińską, Klaudią Zając, Miłoszem Sykałą, Kornelem Kościem i Michałem Stysiałem zaprezentowali radiosłuchaczom wybrane fragmenty dzieła pani Orzeszkowej.

Do fotorelacji wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.