„Książka w roli głównej”

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu książka na prezent,  czytanie  było nobilitacją… . Rozwój techniki sprawił, że książka zeszła na plan dalszy, a przecież wartość czytania jest nieoceniona. W zawiązku z tym bibliotekarka i polonistka  postanowiły zmobilizować uczniów do czytania, organizując konkurs pt. „Czytelnicy są wśród nas”.  Podczas wyjścia do szkolnej biblioteki uczniowie z kl.5 i  z kl.6 i wybierali sobie dowolną książkę do czytania. W doborze lektury pomagały nauczycielki: p. Elżbieta Koprowicz, p. Anna Jabłońska i p. Anna Pałys, które również zasiadły w jury i oceniały technikę czytania. Podczas głośnego czytania uczniowie najczęściej prezentowali fragmenty z następujących utworów: „Wyspa Skarbów”, „Za minutę pierwsza miłość”, „Przypadki Robinsona Crusoe”, „Podróże Guliwera”, „Opium w rosole”, „Wakacje z duchami”, czyli sięgnęli po klasykę z literatury dla młodzieży.

Poziom czytania był dość wyrównany, a na wyróżnienie zasługuje czytanie Zofii Kijanki z kl. 5 i Martyny Kijanki oraz Mileny Woty z kl. 6. Gratulujemy uczennicom!

Wszystkich zachęcamy do regularnego czytania i odkrywania biblioteki na nowo.