Dzień Przedszkolaka w P1 i P2

„Wszyscy swoje święto mają
Tańczą, skaczą i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają
i też swoje święto mają.”

Za nami trzy tygodnie wspólnych zabaw w przedszkolu. Pierwsze dni nie były łatwe, wszystko było nowe i obce, w niejednym oku zakręciła się łza.  Ale dziś już śmiało wszyscy wkraczają w przedszkolne progi, stąd powód do świętowania.

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione uchwałą Sejmu RP we wrześniu 2013 roku.

Obchody tego dnia mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania edukacji przedszkolnej, a w szczególności mają podkreślać ogromne znaczenie wychowania przedszkolnego w rozwoju dzieci.

Przedszkolaki z oddziałów P 1 i P 2 tego dnia spotkały się by wspólnie świętować. Były zabawy integracyjne, gry zręcznościowe, tańce i śpiewy. Dzieci mogły wykazać się wiedzą dotyczącą życia przedszkolnego i kodeksu wzorowego przedszkolaka. Za udział w zabawach w tym dniu, a także za odwagę i świetną adaptację w przedszkolu, wszyscy otrzymali Medal Dzielnego Przedszkolaka.

Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo zdrówka, radości od ucha do ucha, mnóstwa wspaniałych przyjaciół, a przede wszystkim rozwijania swoich licznych talentów oraz radosnego
i twórczego pobytu w przedszkolu.