Literatura i ortografia w kolażu

Uczniowie z kl. V i z kl. VII zastosowali technikę kolażu, aby zapamiętać wiadomości z języka polskiego. Na lekcjach plastyki, nauczycielka p. Elżbieta Koprowicz  zapoznała dzieci z techniką artystyczną - kolaż, którą następnie  wykorzystali do zrobienia plakatu na lekcje j. polskiego.

Uczniowie z kl. 5 w ramach innowacji polonistycznej pt. „Z polszczyzną za pan brat” wykonali „dłonie z ortografią” – na każdym palcu umieścili wyraz, który zawiera pułapkę ortograficzną. Sprawdzając zapis w słowniku ortograficznym i zapisując to słowo, utrwalali poprawną pisownię.

Z kolei uczniowie z kl. VII technikę kolażu wykorzystali do zapamiętania treści i ważnych sentencji z „Małego Księcia” – lektury obowiązkowej.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.