Konkurs czytelniczy w oddziałach przedszkolnych

Przez cały rok w oddziałach przedszkolnych duży nacisk kładziony był na rozwijanie i promowanie czytelnictwa. We wszystkich grupach powstały kąciki czytelnicze z wygodnymi kanapami, gdzie dzieci mogły usiąść i codziennie wysłuchać czytanych przez nauczycieli bajek.  W grypach starszych prowadzony był projekt czytelniczy „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury” oraz innowacyjny program „Skarby w książkach ukryte”. Wszystkie te działania sprawiły, że dzieci zostały wprowadzone w świat literatury dziecięcej, poznały mnóstwo bajek i baśni, szereg bohaterów, o których dużo potrafią powiedzieć.
Stąd też, na podsumowanie naszej pracy z książkami, pod koniec roku szkolnego został ogłoszony konkurs na ilustrację do ulubionej książki dla dzieci. Przedszkolaki  bardzo poważnie podeszły do zadania. Najpierw długo wybierały, przeglądały, wspominał, a później najpiękniej jak potrafiły, narysowały swoje ulubione książki i ich bohaterów. Oczywiście wśród dziewczynek prym wiodły królewny: Śnieżka, Roszpunka, Kopciuszek, ale pojawiła się też bohaterka lubianej przez dzieci serii Kicia Kocia. U chłopców dominował „Kot w butach”, ale pojawiły się też bajki z serii „Mądra Mysz”, a także „Pan naleśnik”, „Trzy świnki” czy „Kubuś Puchatek”. Wszystkie prace konkursowe wyeksponowane są na tablicy przed salą oddziału P 2.

Wszystkim przedszkolakom, uczestnikom naszego konkursu gratulujemy wyobraźni, talentu plastycznego, a najbardziej dużej znajomości książek dla dzieci.

Do fotorelacji podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.