Wycieczka przedszkolaków

05. 05. 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych „0”, P 1, P 2 wybrały się na wycieczkę do Jarosławia. Naszym celem była sala zabaw „Patataj”, gdzie przedszkolaki mogły rozwijać swoją sprawność motoryczną w czasie wspinania się, skakania, zjeżdżania, poruszania się w basenie z kulkami. Dzieci samodzielnie organizowały sobie czas, wybierając zabawy, które najbardziej je interesowały. Organizacja przestrzeni pozwoliła dzieciom na rozwijanie wyobraźni, pomysłowości, umiejętności planowania ruchów.  Dała też możliwość pokonywania lęków  przed szybkością, wysokością, czy zamkniętą przestrzenia. Po dwóch godzinach szaleństw w sali zabaw udaliśmy się do „Kina na biegunach”, gdzie przedszkolaki obejrzały bajkę „Wróżka Zębuszka”. Wycieczka wzbudziła wiele emocji, bowiem część dzieci pierwszy raz jechała autobusem. Dla niektórych był to też pierwszy w ich życiu seans filmowy, a inni czuli się jak u siebie, znali zasady obowiązujące w kinie i potrafili się świetnie odnaleźć. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się wrażeniami i pytały już o termin kolejnego wyjazdu .