Dzień Pszczół w przedszkolach

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Z tej okazji 16 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych „0”, P 1 i P 2 odwiedziła Pani Bernadeta Lizon, aby opowiedzieć dzieciom o swojej pasji, jaką jest pszczelarstwo. Przedszkolaki  dowiedziały się, kto wchodzi w skład pszczelej rodziny, jak wygląda pszczela matka, ile żyją pszczoły oraz ile miodu, w ciągu około 40 dni swojego życia produkuje pszczoła. Dzieci dowiedziały się, że pszczoły nie tylko produkują miód, ale również pyłek  i kit pszczeli. Mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz i ramkę. Wspólnie pooglądaliśmy proces powstawania miodu. Okazało się, że miód jest nie tylko zdrowy, ale i pyszny – wszystkie chętne dzieci spróbowały słodkiego miodu na suchym wafelku. Nie lada frajdą okazało się przymierzenie kapelusza pszczelarskiego. Dziękujemy serdecznie za miłą wizytę, poświęcony czas i słodką niespodziankę. Były to bardzo ciekawe zajęcia.