Wielkanocne tradycje

W dniach 31.03.- 05.04.2023r. w oddziale przedszkolnym rozmawialiśmy nt. zbliżającej się Wielkanocy. Przedszkolaki poznały tradycje związane z obchodami tych świąt. Tuż przed niedzielą palmową wykonały kolorowe palemki. Dzieci przyniosły do szkoły swoje koszyki, a w nich wielkanocne symbole: baranki, kurczaki i oczywiście jajka, które w przedszkolu zamieniły się w barwne pisanki. Zapoznaliśmy się też z tradycyjnymi potrawami: babką, mazurkiem, żurkiem i chrzanem. Przedszkolakom szczególnie posmakowały wielkanocne babki. Tuż przed Świętami wykonaliśmy kartki z życzeniami dla Dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców naszych przedszkolaków.

„ Kiedy Wielkanoc nastanie, życzymy na Zmartwychwstanie, dużo zdrowia i radości, która niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy i niech każdy smutek skruszy.”