Katyń 1940 – pamiętamy!

13 kwietnia obchodziliśmy 83. rocznicę Zbrodni Katyńskiej dokonanej przez Związek Sowiecki na narodzie polskim.
W ten dzień wspominamy oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego oraz elity polskiego narodu zamordowanych w katyńskim lesie na rosyjskiej ziemi.
Zespół szkolnego radiowęzła przygotował audycję „Golgota Wschodu – 83. rocznica Zbrodni Katyńskiej”, w której przybliżył słuchaczom to tragiczne wydarzenie sprzed  lat.
Wśród ofiar znaleźli się też urodzeni w Rokietnicy funkcjonariusze Policji Państwowej: aspirant Stanisław Lepszy i przodownik Marceli Niemczycki.
Przed budynkiem szkoły znajduje się obelisk upamiętniający naszych zamordowanych rodaków.
W tym dniu delegacja uczniów zapaliła przy nim symboliczne znicze.
Do fotorelacji i nagłośnienia  wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.