Zdrowe przedszkolaki- spotkanie z pielęgniarką

Pod koniec zimy, warto zadbać o zdrowie, gdyż jak mawiają „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W celu kształtowania u przedszkolaków prawidłowych nawyków żywieniowych  28 lutego 2023 r. do dzieci z oddziałów przedszkolnych „0”, P1, P2, zawitała pielęgniarka, pani Beata Lichota. Spotkanie rozpoczęło się od gimnastyki i kilku ćwiczeń oddechowych. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom jak ważne dla zdrowia są ruch i odpowiednie odżywianie. Przedszkolaki dowiedziały się czym są witaminy, gdzie występują, poznały piramidę zdrowia i wzorcowe menu. W trakcie spotkania okazało się, że nie wszystko co smaczne jest zdrowe. Pani pielęgniarka zachęcała dzieci do codziennego spożywania owoców i warzyw oraz do przełamywania niechęci do „ nowych” dań. Efektem spotkania było degustowanie zdrowych owoców, tak smacznych, że do jedzenia nikogo nie trzeba było przekonywać.