Pierwsi goście w szkolnej Izbie Pamięci

28 marca 2023r. do Szkoły Podstawowej w Rokietnicy przybyli z wizytą bardzo mili goście: starsi mieszkańcy naszej gminy, podopieczni Dziennego Domu Seniora ,, Pogodny Senior” w Czelatycach z kierownikiem placówki p. Jadwigą Kijanka oraz p. Gabrielą Gaweł. Szacownych gości powitała dyrektor szkoły p. Anna Żołyniak. Na jej ręce seniorzy przekazali upominek nawiązujący do zbliżającej się Wielkanocy oraz złożyli świąteczne życzenia.

Pierwszym punktem wizyty było zwiedzanie szkolnej Izby Pamięci, po której oprowadzały panie Bożena Lotycz i Lidia Kapłon. Nasi goście z zaciekawieniem obejrzeli ekspozycje, dołączając swoje komentarze zaprawione nutką sentymentu na widok kącika wiejskiego czy fotografii byłych nauczycieli, proboszczów oraz wydarzeń z historii miejscowości. Wszyscy chętnie dzielili się swoimi wrażeniami.

Następnie obejrzeli występ siódmoklasistów „Pamięci Ojców Naszych” zaprezentowany na uroczystych obchodach 80. rocznicy pacyfikacji Rokietnicy i Czelatyc, a powtórzony  na dzisiejszym spotkaniu. Goście nagrodzili młodych aktorów brawami i słodką niespodzianką. Później były rozmowy i wspomnienia przy ciastku i herbacie, do których przyłączyli się ks. proboszcz Jacek Chochołek, wicedyrektor szkoły p. Dariusz Balicki  i p. Magdalena Czado. Dziękujemy naszym gościom za wizytę i zapraszamy kolejnych zainteresowanych zwiedzaniem szkolnej Izby Pamięci.
Do fotorelacji ze spotkania z podopiecznymi Dziennego Domu Seniora z Czelatyc wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.