Informacja

Za palenie papierosów na terenie szkoły grozi grzywna w wysokości do 500 zł. Nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej wprowadziła zakaz palenia wyrobów tytoniowych 16 listopada 2010 r.

Jeśli uczeń palił w miejscu objętym zakazem palenia (np. na terenie szkoły), dyrektor szkoły może dodatkowo poinformować o zdarzeniu policję.

Obowiązkiem dyrektora jest wyeksponowanie w widocznym miejscu informacji słownej i graficznej o zakazie palenia papierosów, e-papierosów i wysokości grzywny za złamanie zakazu - w szkole takie tablice są widoczne przy wejściu i na korytarzu w paru punktach, a  pouczenia w tej sprawie były wielokrotnie przekazywane przez radiowęzeł

Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo uzależniają i tak samo negatywnie wpływają na zdrowie jak papierosy tradycyjne.

GIS wskazuje na takie zagrożenia jak podrażnienie górnych i dolnych dróg oddechowych, kontaktowe zapalenie skóry i oparzenia, czy upośledzenie pamięci. Ponadto osoby używające e-papierosów są bardziej narażone na tradycyjne palenie w przyszłości.

Prosimy uczniów i rodziców o poważne potraktowanie powyższych informacji

Dodatkowo przypominamy o zakazie używania przez uczniów telefonów komórkowych na terenie szkoły szczególnie do celów publikacji w mediach społecznościowych zachowań nagannych