Wycieczka do Przemyśla.

14 lutego 2023 roku w odbyła się wycieczka szkolna klasy VII i VIII do Przemyśla pod opieką p. dyrektor Anny Żołyniak, p. Anny Pałys, p. Justyny Rechton i p. Magdaleny Czado. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy uczniów w ramach preorientacji zawodowej oraz udział w spektaklu pt. „Dziady”cz. II.
Po przyjeździe do Przemyśla klasa VII udała się do Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu, gdzie spotkała się z p. dyrektor Jolantą Karpińską-Ciubą, która oprowadziła młodzież po szkole. W trakcie pobytu w szkole siódmoklasiści mieli okazję zobaczenia klaso-pracowni, w których kształcą się, m.in. przyszli farmaceuci, masażyści, terapeuci, asystenci stomatologiczni, opiekunowie medyczni, opiekunki dziecięce, technicy usług kosmetycznych. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli okazję przygotować własny krem do rąk.
W tym czasie klasa VIII odwiedziła Sąd Okręgowy w Przemyślu, dzięki uprzejmości p. Agnieszki Puchalskiej – Zastępcy Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Przemyślu. Ósmoklasiści poznali budynek sądu i jego historię oraz wysłuchali pogadanki sędziego  oraz pani asystentki na temat odpowiedzialności karnej  oraz poznali  tajniki  pracy sądu.
Następnie obie grupy spotkały się w Centrum Kulturalnym, gdzie z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie przygotowane na podstawie II cz. „Dziadów” przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Podczas spektaklu uczniowie mogli przypomnieć sobie przesłanie zawarte w utworze A. Mickiewicza oraz  przeżyć wiele wrażeń.

Wizytę w Przemyślu zakończyło wspólne wyjście do MacDonalda na mały posiłek.