Ucz się i spełniaj marzenia!

14 lutego naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Mobilnego Laboratorium Przyszłości. To największy w Polsce projekt edukacyjno- technologiczny. Dzięki tej wyjątkowej inwestycji w edukację- szkoły zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Pomoże on uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy.
Zajęcia warsztatowe poprowadziły dwie panie Edukatorki: p.Aleksandra Gut oraz p.Kornelia Plizga w klasach IV i V. Uczniowie uczestniczyli w dwóch blokach szkoleniowych: zapoznali się z drukarką 3D  i jej możliwościami wydruku oraz możliwościami sztucznej inteligencji. Mieli również możliwość przetestowania okularów VR do wirtualnej. Podczas zajęć z wizualizacji uczniowie wykorzystywali zaawansowaną technologię m.in. gra w „węża”, sterowanego dłonią. Było to uzupełnienie tradycyjnego modelu edukacyjnego o najnowocześniejsze rozwiązania edukacyjne z obszaru STEAM .
Zajęcia były prowadzone w angażujący i ciekawy dla uczniów sposób.
Do fotorelacji podczas projektu wykorzystano sprzęt zakupiony z programu laboratorium przyszłości.