Delegacja SP z Rokietnicy na Konferencji z okazji 5 - lecia Kuratorskiej Kampanii Przeciw Przemocy.

08.12.2022r. w Muzeum Ziemi Przemyskiej w Przemyślu odbyła się  jubileuszowa konferencja dotycząca przeciwdziałaniu przemocy. Miała szczególnie uroczysty charakter gdyż kampania, której inicjatorką jest p. Agnieszka Puchalska – Zastępca Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Przemyślu trwa już 5 lat. W jej działalność, której głównym przesłaniem jest przeciwdziałanie przemocy w środowisku szkolnym oraz kreowanie prawidłowych postaw w kontekście zjawiska przemocy,  zaangażowało się 280 różnego rodzaju placówek i instytucji. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokietnicy.
Naszymi reprezentantami w tym wydarzeniu  byli: Dyrektor Szkoły p. Anna Żołyniak, nauczyciel p. Bożena Lotycz oraz uczniowie kl. IV i VIII.
Uroczystą konferencję prowadziła profesjonalnie, w pełen wdzięku i taktu sposób, p. Agnieszka Puchalska. Z wielką atencją powitała przybyłych gości, wśród których znalazł się sam Rzecznik Praw Dziecka p. Mikołaj Pawlak.
Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania bardzo ciekawych wystąpień zaproszonych prelegentów.

Ważnym punktem spotkania było nagrodzenie osób szczególnie zasłużonych w krzewienie idei  przeciwdziałania przemocy, niesienie pomocy pokrzywdzonym i potrzebującym, budzenie świadomości problematyki tego niepokojącego zjawiska oraz przede wszystkim rozwiązywanie problemów .
Dyrektor ANNA ŻOŁYNIAK znalazła się w wyjątkowym gronie osób, którym uroczyście przyznano tytuł AMBASADORA KURATORSKIEJ KAMPANII PRZECIW  PRZEMOCY.

Wręczono również nagrody uczniom – laureatom  konkursu plastycznego „CHCEMY MOCY - NIE…!!! PRZEMOCY”, wśród których byli uczniowie naszej szkoły.
I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył ARKADIUSZ HORBOWY
III miejsce  w kategorii klas VII-VIII zajęła KORNELIA  WOTA

Nagrodzeni uczniowie przygotowali konkursowe prace plastyczne pod kierunkiem p. Elżbiety  Koprowicz. Prace znalazły się na wystawie okolicznościowej w holu przemyskiego muzeum.
Po muzycznej części artystycznej i pysznym poczęstunku, uczestnicy wyprawy pełni wrażeń wrócili do Rokietnicy.
Organizatorom Konferencji składamy serdeczne podziękowanie za zaproszenie i docenienie naszych starań.

Przemyśl. 5 lat kampanii przeciwdziałania przemocy w rodzinie   (kliknij w link)
na podstawie aktualności  https://rzeszow.tvp.pl