„RODZINNY STROIK BOŻONARODZENIOWY”

Tworzenie stroików w czasie Świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzez konkurs pragniemy, aby obyczaj ten stał się narzędziem popularyzowania sztuki ludowej oraz kultywowania tradycji jako formy wyrazu artystycznego uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Mamy nadzieję, iż konkurs ten stanie się tradycją w naszej szkole.

Temat konkursu:
„Rodzinny Stroik Bożonarodzeniowy”- kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie i naszej szkole.

Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokietnicy.

Cele konkursu
Pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
· Nawiązanie bliższych relacji rodzinnych.
· Zaangażowanie całej rodziny w podtrzymywanie tradycji.
· Kultywowanie tradycji tworzenia stroików świątecznych z pokolenia na pokolenie.
· Pokazanie w atrakcyjny sposób walorów kulturowych naszej gminy.
· Doskonalenie umiejętności twórczych.
· Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz dorosłych.
· Wdrażanie do dbałości o estetykę pracy.
· Kształtowanie uczciwego współzawodnictwa.

Uczestnicy konkursu:
Konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej w Rokietnicy i ich rodzin.

Jury
Prace zostaną ocenione poprzez komisję powołaną przez organizatora. Decyzja jury o nagrodach jest ostateczna i nieodwołalna. Jury będzie oceniało stroik według następujących kryteriów:
1. Ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu.
2. Dobór i wykorzystanie materiałów.
3. Wkład pracy.
4. Estetyka pracy.
5. Walory plastyczne ( kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Warunki uczestnictwa:
· Wykonany stroik odpowiadający regulaminowi należy dostarczyć w wyznaczonym terminie – 15.12.2022. (czwartek) do wychowawcy klasy  w Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Rokietnicy.
· Wyniki konkursu ogłoszone będą 19.12.2022r. (poniedziałek), wręczenia dyplomów i nagród odbędzie się 22.12.2022 r. (czwartek) w naszej szkole.
· Każdy uczeń może dostarczyć jeden stroik (wykonany rodzinnie), nigdzie dotychczas nie pokazywany i nie nagradzany w innym konkursie.
· Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
· Stroiki dostarczone po terminie nie będą brały udziału w konkursie.
· Należy czytelnie wypełnić metryczkę dołączoną do stroika zawierającą: tytuł konkursu, imię i nazwisko autora pracy, klasę,
Technika wykonania stroika:
Stroik należy wykonać w formie przestrzennej. Materiał, technologia i rozmiar stroika są dowolne.
Uwagi końcowe:
O sprawach nieujętych w regulaminie decyduje organizator.
Wszystkie stroiki zostaną przekazane na cel charytatywny - zostanie zorganizowany kiermasz świąteczny w nasze szkole.