Laureatka X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” - Jessica Drąg

Gratulacje dla Jessicy Drąg.

Za nami rozstrzygnięcie X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. W etapie szkolnym wyłoniono pięciu uczniów z klasy VII – VIII i sześciu uczniów z klasy IV – VI.  Decyzją Podkarpackiej Komisji Konkursu do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano maksymalnie po 69 uczniów z każdej kategorii wiekowej.
Wyrazy uznania składamy uczniom, którzy zakwalifikowali się i reprezentowali  naszą szkołę w X Edycji Konkursu na etapie wojewódzkim  :

Jessice Drąg z kl. VI

Mateuszowi Loncowi z kl. VII

Grecie Homie z kl. VIII

Rywalizacja w tym dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości reguł ortograficznych i interpunkcyjnych języka polskiego, ale też okazja by zapoznać się z najważniejszymi postaciami i wydarzeniami współczesnej historii Polski. Na etapie wojewódzkim uczniowie pisali dyktando, którego tekst zamieszczamy poniżej.

Laureatką X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” została Jessica Drąg, która na gali Dyktanda odebrała nagrodę.