„Święty Jan Paweł II – taki jak ja i Ty”

17 października 2022 r. odbyła się uroczysta akademia pt.”Święty Jan Paweł II – taki jak ja i Ty”z okazji 7 rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II w Rokietnicy. W akademii wzięli udział uczniowie klasy IV i V. Przedstawili sylwetkę papieża Jana Pawła II jako człowieka, który nauczył, jak otwierać swe serce i nie bać się świętości, takiej codziennej. Opowiedzieli o tym, jak Jego piękne przepełnione miłością serce potrafiło zjednoczyć miliony ludzi różnej wiary i narodowości. Świętości Papieża nie dało się ukryć. Dziękowali Ojcu Św. za niezliczone dobra: wiarę w sens życia, wartość rodziny, modlitwę.

Uczniowie pod okiem p. Magdaleny Dyl, p. Anny Pałys, p. Elżbiety Koprowicz zadbali o odpowiedni klimat przedstawienia. Piosenki, scenki i rekwizyty pomogły przybliżyć postać patrona naszej szkoły, który był taki sam jak współczesne dzieci: lubił tańczyć, grać w piłkę, jeździć na nartach.