Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

W dniu 08.06.2022r. gościliśmy ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu  z  dyrektorem p. Rafałem Kijanka na czele  oraz p. Jolantę Karpińska- Ciuba  dyrektora MSCKZiU w Przemyślu , którzy przeprowadzili pokaz i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Doskonaliliśmy umiejętności resuscytacji krążeniowo- oddechowej wg schematu BLS z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora elektrycznego (AED).

Ponadto mieliśmy możliwość doświadczania niekorzystnego wpływu alkoholu, narkotyków   i długotrwałego grania w gry komputerowe  na funkcjonowanie naszego organizmu oraz percepcję, z wykorzystaniem alko-, narko- i senogogli. W warsztatach aktywnie uczestniczył Wójt Gminy Rokietnica p. Witold Szajny.  Warsztaty były także okazją do zapoznania się ze specyfiką zawodów medycznych tj.: ratownik medyczny, technik masażysta, opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, asystentka stomatologiczna, technik sterylizacji medycznej, opiekunka dziecięca, technik farmaceutyczny oraz asystent osoby niepełnosprawnej. Uczniowie bardzo interesowali się na czym  polega praca w tych zawodach oraz jak wygląda ścieżka kształcenia.