Szaszłyki owocowe

W szkole dzieci nabywają wiedzę  i umiejętności z różnych dziedzin życia.  Jedną z nich jest  zdrowe odżywianie. Uczniowie dowiadują się, co należy jeść alby być zdrowym i dobrze się rozwijać . Poznają też przykrą prawdę, że tak lubiane słodycze, słone przekąski, czy gazowane  napoje nie służą zdrowiu.
W ramach  ”Programu dla szkół”  uczniowie klas młodszych, kl. I , II i III na zajęciach samodzielnie przygotowali pyszne szaszłyki owocowe.
Wszyscy mieli soczyste minki na widok  smakowitych owoców.
Na talerzach królowały: jabłka, mandarynki, kiwi, gruszki, winogrona, truskawki, borówki, brzoskwinie oraz ananas.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem  zabrały się do pracy. Samodzielnie kroiły owoce na kawałki oraz nadziewały na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Najmilszą częścią pracy była degustacja powstałych szaszłyków . Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, a jednocześnie  przypomniało jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.