Dzień Ziemi - 2022

W dniu 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy V i VII przygotowali apel pod tytułem „Chronimy Środowisko - 22 kwietnia – Dzień Ziemi”. Jest to dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre  rośliny i zwierzęta możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Wielu gatunkom grozi wyginięcie.
Planeta Ziemia – miejsce życia roślin, zwierząt i człowieka – to świat ogromny, ostatecznie nie zbadany i tajemniczy. Od wieków człowiek podpatrując przyrodę starał się żyć w zgodzie z jej prawami. Jednakże rozwój cywilizacji, a zwłaszcza dążenie do wygodniejszego życia, powoduje ciągle narastające zagrożenie dla istot żywych na Ziemi. To my ludzie zakłóciliśmy „prawa” dżungli, lasów, mórz, jezior i łąk.
Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.

Nasza Ziemia jest piękna
i najbliższa, bo nasza.
Dobra jak oczy matki,
kiedy patrzą na nas.
Tu rośniemy,
tu co dzień
nas zabawa zaprasza,
tutaj budzi nas słońce,
nasze słońce z rana.

Chcielibyśmy, aby Dzień Ziemi czczony był konkretną pracą dla Niej.

Uczniowie klasy V i VII