,,SPOTKANIE NA OLIMPIE”

Uczniowie klasy V na lekcjach historii poznają dzieje starożytnej Grecji.  23.11.2021r. w niekonwencjonalny sposób poznali religię starożytnych Hellenów. Zainteresowani uczniowie wcielili się w role wybranych przez siebie bogów olimpijskich i opowiedzieli mit o swojej postaci. Zaprezentowali się w ciekawych strojach, zadbali o szczegóły - każdy z ,,bogów” posiadał swój atrybut. Następnie słuchając popularnej melodii z filmu „Grek Zorba” częstowali się greckimi specjałami: oliwkami i serem feta. Nie zabrakło też nektaru - napoju bogów. Piątoklasiści wykazali się kreatywnością i dużym zaangażowaniem w przygotowanie klasowego ,,spotkania na Olimpie”  Słowa uznania i podziękowania należą się rodzicom za pomoc w przygotowaniu wizerunku bogów zaprezentowanych przez ich dzieci.