Poranek z rycerzami.

02.11.2021r. do rokietnickiej szkoły z pokazem historycznym ,,Życie i kultura w średniowieczu” przybyli dwaj mili panowie z grupy artystycznej Rekonstrukto z Lublina. „Rycerze” w bardzo ciekawy sposób snuli opowieść o średniowiecznych obyczajach oraz tradycji i kulturze rycerskiej. Prezentowali elementy stroju i uzbrojenia średniowiecznego rycerza. Zainscenizowali pokaz pojedynku rycerskiego, w którym polski rycerz oczywiście pokonał rycerza krzyżackiego.

Swoim pokazem zainteresowali zarówno dużych jak i małych widzów, którzy ochoczo uczestniczyli w proponowanych zabawach. Wszyscy mieli okazję obejrzeć przywiezione rekwizyty, spróbować swych sił w utrzymaniu miecza rycerskiego w jednej ręce. Niektórzy zostali zakuci w dyby.

Taka żywa lekcja i rekonstrukcyjne pokazy znakomicie służą nauce i rozwijaniu zainteresowania uczniów przedmiotem historia.