,,Bohaterowie baśni”.

Uczniowie klasy I wzięli udział w projekcie literacko – artystycznym pod tytułem ,,Bohaterowie baśni”.

Dzieci dowiedziały się, co to jest baśń a następnie zapoznawały się z bohaterami baśni Hansa Christiana Andersena. Początkowo zapoznały się z baśniami z kącika bajek w klasie. Następnie zorganizowano wyjście bo Komunalnej Biblioteki Publicznej w Rokietnicy. Kierownik biblioteki Pani Magdalena Horbowy w ciekawy sposób opowiadała dzieciom o baśniach znajdujących się w księgozbiorze biblioteki. Później dzieci wysłuchały jednej z baśni czytanej przez Panią Magdalenę Horbowy, oraz przez wychowawcę klasy. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zagadki związane z bohaterami baśni. Zagadki bardzo trudne i łatwiejsze nie sprawiały dzieciom większych kłopotów. Wszystkie w bardzo szybkim czasie zostały odgadnięte.

Kolejnym etapem było wykonanie grupowej pracy artystycznej, przedstawiającej przygody bohatera baśni. Dzieci pochwaliły się kunsztem artystycznym, oraz dużą znajomością przygód bohaterów baśniowych.