Radiowe „Nutki dla pedagogów”

Dzień Edukacji Narodowej, zwany tradycyjnie Dniem Nauczyciela, jest obchodzony od 1982 roku jako święto wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty a także uczniów. Wprowadzony ustawą sejmową, odwołuje się do powołanej przez Sejm Rzeczypospolitej w 1773 roku, z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

Działalność Komisji Edukacji Narodowej miała przełomowe znaczenie w historii polskiego szkolnictwa. Przeprowadzona reforma szkolnictwa stanowiła istotne ogniwo reformy państwa i doprowadziła do wykształcenia pokolenia Polaków świadomych swoich obowiązków obywatelskich, patriotów wyposażonych w wiedzę opartą na ówczesnych zdobyczach nauki.

1. października ekipa szkolnego radiowęzła dołączyła się do życzeń składanych naszym Pedagogom dzień wcześniej w trakcie uroczystości rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II.

Nikola Kurzydło, Jakub Godzień, Kacper Koniuszy i Alan Kurzydło z kl. VIII oraz Aneta Maj, Milena Tetich i Mateusz Świerczek z kl. VII pod opieką p. Bożeny Lotycz przygotowali i wyemitowali audycję muzyczną „Nutki dla Pedagogów”. Radiowcy przypomnieli szkolnej społeczności historię święta edukacji. Pragnąc uhonorować szanowną Dyrekcję ,dostojnych wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły, przekazali podziękowania za ich wysiłek w trudnej pracy z młodzieżą  i złożyli życzenia, dołączając do nich dedykacje muzyczne w postaci znanych piosenek.

Na początek przekazali życzenia dla pani Dyrektor Anny Żołyniak i pana wicedyrektora Dariusza Balickiego. W imieniu wszystkich uczniów radiowcy przeprosili za wszelkie sprawiane kłopoty, głupie żarty i psoty. Dziękowali za opiekę, życzliwe słowo i wszelkie starania, aby nasza szkoła rozwijała się dla dobra młodzieży.

Drodzy Nauczyciele  otrzymali najserdeczniejsze podziękowania za pracę pełną poświęceń,  za cierpliwość i zrozumienie, za kreatywność, pasję i zaangażowanie wkładane w wychowanie młodego pokolenia oraz życzenia codziennego optymizmu.

Serdeczne życzenia wyrozumiałości dla uczniów, wszelkiej pomyślności i zdrowia oraz powodzenia w życiu osobistym otrzymali pracownicy administracji i obsługi szkoły.

Dla świętujących koleżanek i kolegów popłynęła z radiowej anteny piosenka pt. „Szkoła marzeń”. Było odświętnie, miło i wesoło.