Konkurs Ekologiczny pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Konkurs Ekologiczny  pt.  „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Drodzy uczniowie Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.
Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt.  „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.
Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami:
W pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne
.
W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby  nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp..
Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.
Dziś bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy starać się żyć ekologicznie. Konkurs został objęty patronatami honorowymi: Kuratorium Oświaty  w Kielcach, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim  i Łodzi.

Osoby zainteresowane konkursem  prosimy  aby poinformować o udziale w konkursie do  29.01.2021r  panią Magdalenę Dyl. Informację proszę przekazać na  adres matrzak@wp.pl .

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!