Udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

Udział w akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Razem na Święta”.

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności kiedy pomagamy osobom chorym, samotnym czy niepełnosprawnym.
Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie, jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne „dla dobra innych” oraz uczy empatii i życzliwości.

W tym szczególnym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy, przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

W ramach Akcji uczniowie naszej szkoły przygotowali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które następnie zostały doręczone do starszych i samotnych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, uczniowie wrzucali kartki do skrzynek pocztowych.

Wierzymy, że te piękne, magiczne kartki świąteczne wywołały wiele uśmiechów na twarzy obdarowanych życzeniami.
 Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze  i radośniejsze.

Kartki wykonane przez ucz. kl 5 Martynę Karpińską