Niezwykły Gość w naszej szkole - Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Chudzio

29 września 2020 r. pośrednio w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość związana z wizytacją parafii przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Krzysztofa Chudzio. Sytuacja związana z pandemią nie pozwoliła na bezpośrednie spotkanie społeczności uczniowskiej z Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej na terenie szkoły, dlatego po zakończonych lekcjach chętne dzieci i zainteresowana młodzież z naszej szkoły przeszła do kościoła pw. św. Mikołaja i Matki Boskiej Częstochowskiej, tym samym odpowiadając na zaproszenie księdza proboszcza.

W świątyni ks. proboszcz Jacek Chochołek oraz Maryla Karpińska i Karol Kiper przywitali Czcigodnego Gościa w imieniu zgromadzonych nauczycieli i uczniów. Następnie głos zabrała pani dyrektor Anna Żołyniak i przedstawiając obraz i pracę szkoły, której patronuje Wielki Człowiek, Wielki Polak – Jan Paweł II, zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnej i wysłuchania narracji o szkole  czytanej przez Kingę Wotę i Mateusza Koniuszego. W trakcie oglądania filmiku ukazującego przygotowania związane z nadaniem szkole imienia Jana Pawła II oraz szereg inicjatyw podejmowanych przez nauczycieli i uczniów  wynikających z faktu, że patronem szkoły jest papież – Jan Paweł II, zebrani odśpiewali hymn szkoły. Na zakończenie głos zabrał Ksiądz Biskup, nawiązując w swoim wystąpieniu do obejrzanej prezentacji, dzięki której poznał wizerunek szkoły. Podkreślił, że działania nauczycieli, katechetów i uczniów bardzo dobrze wpisują się w słowa nauczania ojca świętego, a niektóre przedsięwzięcia ukazane na slajdach sprawiły, iż łza zakręciła się w oku.

Duszpasterz zachęcił uczniów, aby pamiętali o słowach patrona : „Prawdziwie wielkim jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć” i podkreślił, że wielkość ucznia chcącego się uczyć jest nieograniczona. Wraz z uczniami wypowiedział sentencję, której autorem jest papież: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”, tym samym zachęcając uczniów, aby w codziennym szkolnym dniu chętnie podejmowali wysiłek związany z nauką. Spotkanie zakończyła krótka modlitwa i błogosławieństwo Jego Ekscelencji  Księdza  Biskupa.

Po spotkaniu w świątyni Ksiądz Biskup przeszedł do szkoły, aby obejrzeć Izbę Muzealną i wpisać się do pamiątkowej Księgi. W oglądaniu pamiątek związanych z postacią patrona szkoły oraz  pozostałych eksponatów towarzyszyli Znamienitemu Gościowi - Ksiądz Proboszcz, Ksiądz Dziekan Piotr Kandefer, Pani Dyrektor i nauczyciele.