Wyjazd na lodowisko

We wtorek 4 lutego 2020 r. uczniowie klas VI, VII oraz VIII pod opieką wychowawców p. Haliny Stefanowicz, p. Elżbiety Koprowicz,  p. Lidii Kapłon  oraz p. Anny Pałys udali się na  lodowisko. Celem wycieczki było propagowanie jazdy na łyżwach jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, integracja zespołów klasowych oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli łyżwy  po raz pierwszy na nogach.

Można było zauważyć, że dzieci, bardziej obeznane z tą formą aktywności lub ci, którzy jeżdżą na rolkach, świetnie radzili sobie pod względem techniki i umiejętności. Bardzo pomocne okazały się też pingwinki, z którymi niektórzy młodzi adepci łyżwiarstwa bardzo się zaprzyjaźnili i nie mogli się z nimi rozstać przez cały pobyt na lodowisku. Nie obyło się jednak bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. To była prawdziwa frajda, wszyscy bawili się znakomicie.